PLASTYKA WAŁÓW OKOŁOPAZNOKCIOWYCH REWOLUCJA W PODOLOGII

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym

Czy chirurgiczne usuwanie wałów paznokciowych raz na zawsze potrafi zlikwidować problemem wrastania paznokcia?

TAK

Plastyka wypełniła lukę, jest rozwiązaniem w przypadku kiedy klamra już nie jest wstanie pomóc. Oczywiście klamry też w dalszym ciągu są bardzo pomocne w wyprowadzaniu wrastających paznokci…..ale……istnieje pewna grupa pacjentów, dla których ortonyksja nie jest najlepszym rozwiązaniem. To miejsce dziś zajęła plastyka wałów okołopaznokciowych.

Jest to zabieg chirurgiczny. Czy należy się go obawiać?

NIE

Plastyka oczywiście jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym i przez doświadczonego chirurga, ale jest to zabieg bezpieczny. Wały paznokciowe i okolice są zbudowane ze skóry i tkanki tłuszczowej, która dość szybko się przebudowywuje i regeneruje. Dlatego rekonwalescencja po zabiegu jest dość krótka i jeśli pacjent stosuje się do zaleceń nie ma ryzyka powikłań.

Czy są jakieś ograniczenia wiekowe do wykonywania zabiegu?

NIE

Zabieg przeprowadza się praktycznie w każdym wieku. Najmłodsze dziecko miało 9 lat, a najstarsza osoba koło 70. Decyzja o zabiegu jest podejmowana przez doświadczonego podologa po konsultacji z chirurgiem.

Dlaczego warto wykonać zabieg w Naszej Klinice?

Doświadczony personel

Jest on przeprowadzany przez doświadczonego chirurgaprzy asyście wykwalifikowanego personelu. Placówka wyposażona jest w nowoczesny gabinet zabiegowy na najwyższym poziomie.

Dodatkowo to co nas wyróżnia to innowacyjny własny system opieki pozabiegowej, co pozwala zdecydowanie skrócić czas rekonwalescencji i oczywiście wpływa na jakość zabiegu.

Mamy doświadczenie z trudnymi przypadkami.

W czym jeszcze możemy pomóc pacjentowi?

Plastyka palca to nie tylko wały okołopaznokciowe. Bardzo często są wykonywane usuwania egzostozy podpaznokciowej. Zabieg pozwala przywrócić właściwy kształt paznokciom zniekształconym w wyniku licznych urazów. Jest to rozwiązanie dla osób, którym zależy na estetycznym wyglądzie stóp.

Innowacyjna opieka pozabiegowa